Dynasty
Lakótársam ajánlására kezdtem el nézni, és mivel szó szerint falta a részeket, így mondhatni szükségesnek éreztem, hogy én is megismerhessem a Carrington család történetét. Érdekesség, hogy a sorozat az 1981-ben készült Dynasty remake-je, amely megőrizte a szereplők eredeti elnevezését, de kicsit csavart a háttérsztorin, így lett az egykor olajmágnásból a Carrington Atlantic vállalat vezetője Blake Carrington.
A történet főszereplői a Carrington család tagjai, Blake, Fallon és Steve, valamint a CA PR vezetője, Crystal, akinek sikerült rendesen összeszőnie a fonalakat Blake-kel, így mostohaanya szerepet tölt be a család életében. Itt kezdődik Fallon és Crystal közötti ellentét, amely akár rettentően is vicces tud lenni, ahol a két Gucci-ban és más highend márkás ruhákban járkáló szépségek egymásnak esnek. :D Időközben megjelenik Crystal unokaöccse, Sammy Jo, aki talán az egész történet legszerethetőbb karaktere (♥), és nem mellesleg Steven kedvese lesz. Az első évad bőven tartogat meglepetéseket, kiderül Crystal kicsit sem átlagos múltja, fény derül egy régi munkahelyi viszonyra, mely alapjaiban rengeti meg a család életét, és feltűnik a megcsalt feleség, aki mindent elkövet, hogy mások is ugyanazt a szenvedést éljék át, amit neki kellett, valamint visszatér a világ talán leggyökerebb ex-felesége is, aki csak szimplán tönkre teszi mások életét. :D
Igaz, a sorozat még csak a 2. évadnál tart, viszont 2017 egyik legjobban sikerült sorozataként tartják számon. Nem véletlen, hiszen a szereplőgárdában olyan tehetségek sorakoznak, mint Nathalie Kelley, vagy éppen Elisabeth Gillies. Online meg tudjátok nézni, viszont csak felirattal, de ez manapság már nem okoz problémát.:)
Blindspot - Rejtjelek
2015 egyik leghypeoltabb sorozata, amely megérdemli azt a felhajtást, ami övezi. Szintén ajánlották a sorozatot, azóta volt évad, amit újranéztem, és teljesen a rabja lettem a kis csapat kalandjainak.
Történetünk főszereplője egy nő, akit egy utazótáskában találtak meg a Time Square közepén, széttetoválva, emlékek nélkül. Mint később kiderült, minden egyes tetoválása egy-egy hírhedt bűnözőhöz vezet el, olyan nyomokat felfedve, melyekre talán évek óta várt az FBI. Idővel a nő beszáll a nyomozásba, és mivel semmit nem tud magáról, megkapja a Jane Doe nevet. Érdekesség, hogy ezt a Jane Doe nevet Amerikában az általánosítás során használják, pl mint amikor nálunk regisztrálsz valahova, és oda van írva, hogy név: Minta János.
Szóval, Jane-ről később kiderül, hogy folyékonyan beszél több nyelven, teljes pontossággal használja a lőfegyvereket, és még a közelharcban is verhetetlen. Családjára nem emlékszik, ám egy-egy bevetés során felvillannak emlékképek, melyek segítenek megfejteni ki is ő valójában.
SPOILERSPOILER –
Bocsi, nem bírom ki, annyira elevenek még bennem az élmények, hogy muszáj összeszednem a gondolataim, valamint biztosan sokan láttátok már, így csak nem lesz akkora meglepetés. :D
Később rájön, hogy van egy fogadott testvére Roman, akivel együtt éltek túl egy Dél-Afrikai árvaházban életük korai szakaszában. Az, hogy mégis hogyan kerültek oda, ismeretlen. Később, olyan 10 éves koruk körül egy egykori katona, Shepherd örökbefogadta a gyerekeket, és betöltötte az édesanyja szerepét az életükben. A nő hamar rájött, hogy Rennie (így hívta Jane-t) tehetséges, okos, logikus lány, ellentétben Romannal, aki lassú, nem látja át olyan könnyen a dolgokat. Sokat bűntette a fiút, és lényegében istenítette lányát. Mint kiderült, Shepherd egy ismert terrorszervezet, a Homokvihar tagja, és gyerekeit is arra nevelte, hogy hűségesen szolgálják a szervezetet.
Sajnos, nem sajnos Rennie elkerült ettől a bandától, ám Roman nem tudok elszökni. A fiú időközben felnőtt, terveket szőtt, mivel lehetne átvenni az irányítást a világ, ám elsősorban Amerika felett. Szerencsére Jane és az FBI csapat leszámolt a szervezettel és elfogták Jane egykori anyját.
Jane féltette az életét, a kapcsolatát Weller ügynökkel, ezért elmenekült, ugyanis időközben egy vérdíjat tűztek ki a fejére. Mikor Weller megtalálta rájöttek, hogy Jane testét újabb tetoválások borítják, és visszatérve az irodába, folytatták a nyomozást. Azzal a különbséggel, hogy ezeket a tetoválásokat Roman hozta létre, és ő mozgatta a szálakat a háttérből. Roman időközben a férfi beépült az egyik legkeresettebb bűnöző, Hank Crawfold életébe, elkezdte szolgálni a férfit, akinek olyan tervei voltak, mint Romannak egykor. Ám azzal még a sértett lelkű Roman sem számolt, hogy beleszeret Crawfold lányába, és érzelmei Blake felé teljesen elvakították. Hátat fordított nővérének, el akart szökni szerelmével, és véget akart vetni a múltnak. Megtudta, hogy Crawfold pénzelte azt az árvaházat, ahol nővérével évekig szenvedtek, ezért elhatározta, hogy bosszút áll. Hank halála után ismét Blake mellé került, és bár úgy tűnt, a lány szereti, és kitart mellette, Blake megtudta az igazat, hogy Roman megölt egy férfit, ellopta a személyiségét, és becsapta a lányt, bár a szerelme valós volt. Épp ezért, Blake megölte Romant.
És ezzel véget is ért a 3. évad, szóval totál izgatottan várom a 4. évad legújabb részeit!:)
Amúgy kegyetlenül megszerettem Roman karakterét, és a flashback jelenetek miatt kicsit át tudtam érezni, min is mehetett keresztül ez a fiatal fiú. Belegondoltam, milyen lehetett akár 8 évesen a tudat, hogy lemondtak róla, hogy meg kell harcolnia az ágyakért, hogy egy emberre számíthat, akit nővérévé fogadott. Később, mikor örökbefogadták, nem egy szerető családot kapott, hanem egy katonát, aki fellázadt az otthona ellen, és arra nevelte őt, hogy pusztítson, érzelmek nélkül. A nevelés alatt Roman egy kedves szót nem kapott, és miután Jane elszökött, nem volt senki, aki segíteni tudott volna a szenvedésein. Egész életében elnyomták, kihasználták, szétrombolták az önértékelését, így lett egy könyörtelen lázadó, aki gond nélkül húzta meg a ravaszt, ha szolgált valakit. Roman bosszút akart állni azon a férfin, aki miatt elindult az egész szenvedés, ám azzal nem számolt, hogy Hank lánya, Blake nem csak egy eszköz lesz az apjához vezető úton, hanem élete szerelme. Igaz, Roman ellopta egy másik férfi azonosságát, hogy gond nélkül tudjon beépülni a hálozatba, de érzelemi őszinték voltak, és ez a szomorú az egészben, hogy nem egyszer akarta elmondani a lánynak az igazat, de túlzottan féltette a szeretetet, amit életében először megkapott. Végül ez a szeretet el nem engedése lett a veszte, Blake csalódott volt, mert nem tudta ki is valójában a férfi, akivel volt, mérgében megölte. Roman pedig Dél-Afrikában lelte halálát, nem sokkal távolabb attól az árvaháztól, ahol ez egész rémálom kezdődött.
Annyira megszerettem, és annyira sajnálom a karaktert, és még mindig könnybe lábad a szemem attól, hogy kicsit jobban bele gondolok, min is kellett keresztül mennie. Meg persze az is elég kiábrándító, hogy hiába fikció a történet, nem egy ilyen eset látott napvilágot, amikor a haszontalannak titulált gyereket, akiről lemondtak a szülők, elviszik az árvaházból azért, hogy emberek a saját, borzasztó céljaik eléréséhez katonákat neveljenek belőlük.
Egy szó mint száz, a Rejtjelek egy mélységesen izgalmas sorozat, amely a szokásos FBI elkapja a bűnözőt sztori mellett egy olyan háttértörténet húzódik, amely nem sajnálja a terrort, a hátbatámadást, a világ uralására való vágyat, a könyörtelenséget és az embertelenséget sem.